Jak lze využít stavební spoření v souvislosti s bydlením

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Stavební spoření je dnes vcelku frekventovaným finančním produktem, který nabízí stavební spořitelny. V současné době je stavební spoření poněkud opomíjeno, jelikož stát stáhl vysokou podporu, kterou dříve u pojistek garantoval. Spousta lidí se tak rozhodla, že stavební spoření nebude něčím, co by pro ně bylo zrovna dvakrát výhodné. Ostatně svědčí o tom i to, že na trhu je spousta jiných finančních produktů, které jsou z pohledu návratnosti finančních prostředků výhodné. Za jakými účely lze tedy využívat stavebního spoření?

Klasické spoření na bydlení

Jednou ze základních myšlenek stavebního spoření bylo na počátku spoření na nové bydlení. Dnes se stavební spoření již specializuje na jiné služby, ale spoření na stavbu nového domu anebo na rekonstrukci je stále prioritou tohoto produktu. Na počátku funguje stavební spoření tak, že složíte 1 % z celkové cílové částky, k níž je stavební spoření směřováno. Pak již můžete začít v pravidelných intervalech anebo jednorázově jedenkrát ročně posílat finanční prostředky na toto spoření. Pokud dosáhnete za rok určité cílové částky, bude vám přiznána podpora o stanovené výši. Naspořené peníze ze stavebního spoření můžete v současné době použít výhradně na stavbu a všechno, co je s její realizací spjato.

Úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření kromě možnosti spořit si na budoucí bydlení nabízí i možnosti úvěrů ze stavebního spoření. Pokud potřebujete peníze na bydlení, pak můžete využít buď klasického úvěru ze stavebního spoření, anebo překlenovacího úvěru. Prvně jmenovaný úvěr je pro vás aktuální tehdy, když disponujete nějakou finanční hotovostí a druhý tehdy, pokud si potřebujete půjčit kompletní sumu pro stavební účely. Nepříjemné u půjček tohoto typu bude pouze to, že budete muset dokladovat to, za jakým účelem došlo k půjčení finančních prostředků. Nutné budou tedy faktury ze stavby na nákup různých věcí či služeb.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: stavební spoření, bydlení

 

Související články

Jak zatočit s blecha…

Sedacka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Vyprat ložní prádloDůležité je také vyprat a vyčistit postel…

Jak zatočit s plísní…

Krbova kamna autor foto Pavel Hanzal (c)

 Nábytek ne u zdiKdyž jsou v domě tmavá místa a vlhko,…

Matrace hrají v naši…

Londyn_Big Ben_autor Pavel Hanzal (c)

 Nemalá část lidí si stále neuvědomuje, že matrace hraje…

Jak zatočit s plísní…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c)

 VětratPlísně vznikají tam, kde je vlhko a dusno. Prostě…