Zelenou úsporám a její charakteristika

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Program Zelená úsporám byla až do nedávné doby poměrně oblíbený, jelikož poskytoval finanční prostředky na různé úkony, které byly spjaty se stavbou rodinného domu. V současné době je Zelená úsporám pozastavena, jelikož na její vyplácení již nejsou finanční prostředky. Otázkou tedy zůstává, jestli se vůbec vyplatí o dotace žádat, anebo je lepší se raději spolehnout na své vlastní síly. Přibližme si tedy tento program poněkud detailněji a poukažme na to, pro koho je vlastně určen a jestli je stále možné finanční prostředky z tohoto programu čerpat.

Pro koho je určena Zelená úsporám?

Program Zelená úsporám se zaměřuje zejména na nákup a následnou instalaci zdrojů vytápění, které nezatěžují ovzduší v takové míře, jako některé většinou využívané zdroje vytápění. Důležitým souslovím je zejména energetická úspora. Jinými slovy, nové vytápění domů, které si mohou zájemci díky Zelené úsporám instalovat, nezatěžuje takovým způsobem životní prostředí. Zelená úsporám se tedy zaměřuje především na nízkoenergetické bydlení se vším všudy. Pokud tedy potřebujete zateplit svůj domek, aby z něj neunikalo tolik potřebné teplo, pak můžete finančních prostředků z tohoto programu využít. To samé platí i pro nákup nového kotle. Je samozřejmé, že když budete disponovat novým kotlem, tak budou logicky vaše náklady na vytápění nižší a do ovzduší zcela jistě nepůjde tolik škodlivin, jako tomu bylo u topení se starým kotlem. To samé platí i o nákupu tepelného čerpadla, které je energeticky nejvýhodnější.

Zelená úsporám dnes

Kolem Zelené úsporám vyvstaly mnohé otázky především proto, že bylo zastaveno její vyplácení. Následně pak bylo přislíbeno, že dávky budou opět vyplaceny. Opak je ale pravdou. V současnosti to vypadá tak, že na další vyplácení finančních prostředků z tohoto programu již nejsou peníze. Podávat si tak žádost je prakticky zbytečné!
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, peníze

 

Související články

Nová, nebo starší ne…

vila-vokovice-homeland-cz.

Chcete bydlet ve vlastním? Nabídka nemovitostí je dnes poměrně…

Kde sehnat bytové do…

komoda zdroj bellarose.cz

 Protože pro Vás stále hledáme nové trendy a nebojíme se…

Cool interiér v seve…

ulozny kos zdroj nordicsay.cz

 Pokud vás zaujal severský (nordic) styl a hledáte inspiraci,…

Jak zatočit s blecha…

Sedacka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Vyprat ložní prádloDůležité je také vyprat a vyčistit postel…