Úvod / Praktická domácnost / Praktické rady / Jak zatočit s plísní v bytě 2/2
Jak zatočit s plísní v bytě 2/2
- autor: Redakce
Nábytek ne u zdi
Když jsou v domě tmavá místa a vlhko, je nejlepší nedávat nábytek přímo ke zdi. Obzvlášť u starších domů, kde jsou také s oblibou umisťovány velké nábytkové stěny. Pro ně by mělo platit právě nepsané pravidlo o neumisťování nábytku přímo ke zdi.
Dezinfekce
Když je plíseň viditelná, je potřeba použít přípravků, které plíseň ničí. Na trhu jsou speciální přípravky, které plíseň ničí snadno a velice dobře. Nejčastěji jsou také užívány preventivně v koupelnách a na podobných místech. Zvláště v koupelnách právě vzniká hodně plíseň. V případě, že se jedná o koupelny v klasických panelových domech, kde není v koupelně okno, a tak dobře místnost nevětrá. Vlhko, teplo bez přísunu vzduchu tak může zapříčinit právě vznik plísně. Zejména na takovém místě je užití dezinfekčních přípravků proti plísní nutné.
Sousedi
Můžete se vyvarovat všechno možností, jak plíseň může vzniknout, ale nakonec se u vás také může objevit. Často je to právě kvůli sousedům. V bytě, nebo domě, který přímo sousedí s vaším domem tak může přes zdivo plíseň být šířena. Na tato místa tak nezapomínejte.
UPOZORNĚNÍ
Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.
Autor/zdroj fotografie: Pavel HanzalNáš tip
Nové byty v Praze na prodej naleznete na našem portálu s aktuálním přehledem novostaveb Reby.cz. Podívejte se na novostavby na prodej v oblíbené lokalitě Praha 5.