Nová, nebo starší nemovitost – co je lepší?

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Chcete bydlet ve vlastním? Nabídka nemovitostí je dnes poměrně bohatá. Je tedy otázkou, zda ji koupit v původním stavu, nebo raději investovat do nemovitosti nové. A protože jsou v posledních letech velmi poptávané reality Praha, řekneme hlavní plusy a mínusy právě v souvislosti s touto poptávanou lokalitou k bydlení. Bez ohledu na konkrétní čtvrť.

Cena

Ta rozhodně nahrává tomu, že je lepší pořídit si starší nemovitost. Ideálně před rekonstrukcí. Její stav je započítán do prodejní ceny a takové bydlení je mnohdy i o několik set tisíc korun levnější. Vzhledem k současným cenám nemovitostem a možnostem hypoték je to pro mnoho lidí jediná možnost. A až našetří, pustí se do rekonstrukce.

Kvalita bydlení

Je jasné, že v nových, nebo zrekonstruovaných nemovitostech se bude žít pochopitelně lépe. Stačí se podívat na developerské projekty v Praze, nemovitost koupit, nastěhovat se a ihned začít bydlet. Bez starostí, bez nutnosti čehokoliv řešit, i bez dalších investic. Dobré pro toho, kdo své vlastní bydlení potřebuje opravdu akutně.

Nabídka

Je bohatá v obou případech. Praha je lokalitou, kde je volných nemovitostí mnoho tak není problém pořídit si zcela nové byty, zrekonstruované byty ve starších domech, nebo původní nemovitost. Vzhledem k nabídce mohou zájemci vybírat podle všech klíčových priorit, jako je:

  • Dopravní obslužnost lokality

  • Občanská vybavenost lokality

  • Klid a bezpečnost lokality

Budoucí problémy

U obou možností srovnatelné a tak se dá říci, že obě cesty mohou mít svá negativa. U staršího bydlení se může objevit mnoho překvapení, o kterých možná ani nevíte, a tak je bude třeba urychleně řešit. Pokud jde o nemovitosti nové nebo zrekonstruované, může být rizikem nekvalitně odvedená práce. Sice ji nebudete muset předělávat, ale pokud půjde o reklamace, není to s jednotlivými řemeslníky rozhodně nic jednoduchého.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: homeland.cz

Štítky: bydlení, byt, dům, nemovitost, pr, reality

 
Nejčtenější
 

Náš tip

Nové byty v Praze na prodej naleznete na našem portálu s aktuálním přehledem novostaveb Reby.cz. Podívejte se na novostavby na prodej v oblíbené lokalitě Praha 5.

Nejnovější
 
Vybrané seriály (vše)

Kuchyně (vše)

Pěstování zeleniny (vše)

Zahradní jezírko (vše)

 

Související články

Jak vybrat dobrou a …

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c)

 Prodej nemovitosti je obvykle zásadním životním krokem,…

Jak zatočit s blecha…

Sedacka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Vyprat ložní prádloDůležité je také vyprat a vyčistit postel…

Jak zatočit s plísní…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c)

 VětratPlísně vznikají tam, kde je vlhko a dusno. Prostě…

Zelenou úsporám a je…

EURA autor foto Pavel Hanzal (c)

Program Zelená úsporám byla až do nedávné doby poměrně oblíbený,…