Nová, nebo starší nemovitost – co je lepší?

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Chcete bydlet ve vlastním? Nabídka nemovitostí je dnes poměrně bohatá. Je tedy otázkou, zda ji koupit v původním stavu, nebo raději investovat do nemovitosti nové. A protože jsou v posledních letech velmi poptávané reality Praha, řekneme hlavní plusy a mínusy právě v souvislosti s touto poptávanou lokalitou k bydlení. Bez ohledu na konkrétní čtvrť.

Cena

Ta rozhodně nahrává tomu, že je lepší pořídit si starší nemovitost. Ideálně před rekonstrukcí. Její stav je započítán do prodejní ceny a takové bydlení je mnohdy i o několik set tisíc korun levnější. Vzhledem k současným cenám nemovitostem a možnostem hypoték je to pro mnoho lidí jediná možnost. A až našetří, pustí se do rekonstrukce.

Kvalita bydlení

Je jasné, že v nových, nebo zrekonstruovaných nemovitostech se bude žít pochopitelně lépe. Stačí se podívat na developerské projekty v Praze, nemovitost koupit, nastěhovat se a ihned začít bydlet. Bez starostí, bez nutnosti čehokoliv řešit, i bez dalších investic. Dobré pro toho, kdo své vlastní bydlení potřebuje opravdu akutně.

Nabídka

Je bohatá v obou případech. Praha je lokalitou, kde je volných nemovitostí mnoho tak není problém pořídit si zcela nové byty, zrekonstruované byty ve starších domech, nebo původní nemovitost. Vzhledem k nabídce mohou zájemci vybírat podle všech klíčových priorit, jako je:

  • Dopravní obslužnost lokality

  • Občanská vybavenost lokality

  • Klid a bezpečnost lokality

Budoucí problémy

U obou možností srovnatelné a tak se dá říci, že obě cesty mohou mít svá negativa. U staršího bydlení se může objevit mnoho překvapení, o kterých možná ani nevíte, a tak je bude třeba urychleně řešit. Pokud jde o nemovitosti nové nebo zrekonstruované, může být rizikem nekvalitně odvedená práce. Sice ji nebudete muset předělávat, ale pokud půjde o reklamace, není to s jednotlivými řemeslníky rozhodně nic jednoduchého.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: homeland.cz

Štítky: bydlení, byt, dům, nemovitost, pr, reality

 

Související články

Jak vybrat dobrou a …

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c)

 Prodej nemovitosti je obvykle zásadním životním krokem,…

Jak lze využít stave…

Sedacka autor foto Pavel Hanzal (c)

Stavební spoření je dnes vcelku frekventovaným finančním produktem,…

Jak zatočit s plísní…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c)

 VětratPlísně vznikají tam, kde je vlhko a dusno. Prostě…

Matrace hrají v naši…

Londyn_Big Ben_autor Pavel Hanzal (c)

 Nemalá část lidí si stále neuvědomuje, že matrace hraje…