Největší kuriozity u hypoték 5/6

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Ručení nemovitosti

Stává se, že u hypoték je potřeba ručení nemovitostí. Obvykle do zástavy jde nemovitost, která je předmětem koupi, nebo rekonstrukce. Největší kuriozity u hypoték však ukazují i na to, že lze ručit i jinou nemovitostí. Pro koumáky to tak znamená, že si mohou pořídit celou nemovitost bez nutnosti našetřených financí, pokud již nějakou nemovitost vlastní.

Největší kuriozity u hypoték se týkají právě i toho, čím se ručí při sjednávaní hypotéky. Standardně to sice je právě o nemovitosti, která se pořizuje, ale jak už největší kuriozity u hypoték ukazují, nebývá to rozhodně pravidlem, že tak pokaždé být musí.

Záznam v registrech

Mezi největší kuriozity u hypoték lze možno považovat i fakt, že hypotéku dostanou i jedinci, kteří mají záznam v registrech. Může se totiž stát, že někdy zapomenete zaplatit včas splátku a tak se dostanete na tzv. černou listinu dlužníků. To se může stát téměř komukoli, což si také banky uvědomují a tak mezi největší kuriozity u hypoték patří i to, že i takový dlužník hypotéku dostat může.

Samozřejmě závidí na mnoha okolnostech a i tom, zda není chronický neplatič. Nicméně i toto může být největší kuriozitou u hypoték, která se stát může, ale i nemusí a právě z důvodu opoždění se splátkou tak hypotéka může být zamítnuta.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: hypotéka

 
Nejčtenější
 

Náš tip

Nové byty v Praze na prodej naleznete na našem portálu s aktuálním přehledem novostaveb Reby.cz. Podívejte se na novostavby na prodej v oblíbené lokalitě Praha 5.

Nejnovější
 
Vybrané seriály (vše)

Kuchyně (vše)

Pěstování zeleniny (vše)

Zahradní jezírko (vše)

 

Související články

Hypotéku vybírejte o…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c)

Při uzavírání jakékoliv půjčky byste měli být obezřetní, hypotéka…

Americká hypotéka a …

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Pojem Americká hypotéka v našich podmínkách vcelku zdomácněl,…

Jak připravit plán n…

Banka autor foto Pavel Hanzal (c)

Finanční plánováníNení potřeba být matematikem a ani ekonomem,…

Jak připravit plán n…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Financování bydlení je nejtíživější položka z rozpočtu všech…