Největší kuriozity u hypoték 3/6

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Kratší rok

Dá se předpokládat, že největší kuriozity u hypoték se týkají výše splátek nebo výše hypotéky aj. nicméně i tomu tak úplně není, protože největší kuriozity u hypoték jsou představy o délce roku, který obvykle banky v tomto ohledu stanovují na 360 dní. Jedna banka tak ve svých podmínkách tuto skutečnost o délce roku prezentuje.

Jde tak o jednu z největších kuriozit u hypoték. Ale zase pro banku výdělečnou. Jestliže tak počítá s úrokem za rok, v délce celého, skutečného roku tak klient zaplatí více za celý rok, než by si přestavoval. I když to je třeba rozdíl tisícikoruny za rok, pak i tak je to rozdíl, se kterým zřizovatel při žádosti o hypotéku nepočítá.

Smlouva na dobu určitou

Často lidé řeší, že si nemohou zažádat o hypotéku v případě, kdy mají pracovní smlouvu na dobu určitou. Proto se snaží od zaměstnavatele dostat tento typ smlouvy dříve, než jej podle zákona nabízet musí. Největší kuriozity u hypoték tak určují i to, že o hypotéku lze zažádat a získat ji i v případě, že je pracovní smlouva sjednána na dobu určitou. To patří k největším kuriozitám u hypoték. Banky tak posuzují i jiná fakta, takže úplně nejsou pro určování schválení či neschválení hypotéky jen podle toho, zda je jedinec zaměstnán dlouho, nebo spíše krátce. I to lze považovat za největší kuriozity u hypoték.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: hypotéka

 

Související články

Americká hypotéka a …

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Pojem Americká hypotéka v našich podmínkách vcelku zdomácněl,…

Jak na hypotéku

Banka autor foto Pavel Hanzal (c)

Jen velmi složitě bychom mohli sehnat někoho, kdo je schopen…

Úvěr ze stavebního s…

Penize Kc tisic autor foto Pavel Hanzal (c)

Pokud se rozhodnete pro koupi anebo rekonstrukci bytu či domu,…

Jak připravit plán n…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Financování bydlení je nejtíživější položka z rozpočtu všech…