Největší kuriozity u hypoték 3/6

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Kratší rok

Dá se předpokládat, že největší kuriozity u hypoték se týkají výše splátek nebo výše hypotéky aj. nicméně i tomu tak úplně není, protože největší kuriozity u hypoték jsou představy o délce roku, který obvykle banky v tomto ohledu stanovují na 360 dní. Jedna banka tak ve svých podmínkách tuto skutečnost o délce roku prezentuje.

Jde tak o jednu z největších kuriozit u hypoték. Ale zase pro banku výdělečnou. Jestliže tak počítá s úrokem za rok, v délce celého, skutečného roku tak klient zaplatí více za celý rok, než by si přestavoval. I když to je třeba rozdíl tisícikoruny za rok, pak i tak je to rozdíl, se kterým zřizovatel při žádosti o hypotéku nepočítá.

Smlouva na dobu určitou

Často lidé řeší, že si nemohou zažádat o hypotéku v případě, kdy mají pracovní smlouvu na dobu určitou. Proto se snaží od zaměstnavatele dostat tento typ smlouvy dříve, než jej podle zákona nabízet musí. Největší kuriozity u hypoték tak určují i to, že o hypotéku lze zažádat a získat ji i v případě, že je pracovní smlouva sjednána na dobu určitou. To patří k největším kuriozitám u hypoték. Banky tak posuzují i jiná fakta, takže úplně nejsou pro určování schválení či neschválení hypotéky jen podle toho, zda je jedinec zaměstnán dlouho, nebo spíše krátce. I to lze považovat za největší kuriozity u hypoték.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: hypotéka

 

Související články

Jak připravit plán n…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Financování bydlení je nejtíživější položka z rozpočtu všech…

Největší kuriozity u…

Rothenburg_autor Pavel Hanzal (c)

 Nejlevnější hypotékyV roce 2016 bylo největší kuriozitou…

Jak připravit plán n…

Banka autor foto Pavel Hanzal (c)

Finanční plánováníNení potřeba být matematikem a ani ekonomem,…

Americká hypotéka a …

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Pojem Americká hypotéka v našich podmínkách vcelku zdomácněl,…