Největší kuriozity u hypoték 2/6

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Kuriozita mezi hypotékami

Největší kuriozitou u hypoték je i fakt, že ne informaci výše, tzn. že mladí lidé nemají dvacet procent z ceny hypotéky, reagovala Česká spořitelna. Uvedla na trh produkt nezvaný jako Prvobydlení. Jde o největší kuriozitu u hypoték, protože v sobě nese klasickou hypotéku a zájemcům nabízí možnost zřídit si hypotéku i přes to, že mnoho našetřeno nemají. Podmínkou je našetřit alespoň deset procent z ceny nemovitosti a nevlastnit žádnou jinou nemovitost. V takovém případě je pak možno o hypotéku zažádat a ta bude schválena. To je možno považovat za největší kuriozitu u hypoték, ale zase dobrou zprávu pro mladé lidi, kteří chtějí bydlet ve svém.

Stoprocentní hypotéky

Je pravdou, že stoprocentní hypotéky dnes na trhu nejsou. Každopádně je to doporučení České národní banky. Největší kuriozity u hypoték tak představují možnosti bank i tuto možnost stále nabízet i přes to, že není doporučována.

Největší kuriozity u hypotéka ale také ukazují, že taková stoprocentní hypotéka není ani výhodná, protože vždy nabízela dost vysokou úrokovou sazbu. Byl však o ni zájem, protože lidé chtěli a chtějí bydlet ve vlastním, než platit nájem.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: hypotéka

 

Související články

Americká hypotéka a …

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Pojem Americká hypotéka v našich podmínkách vcelku zdomácněl,…

Jak připravit plán n…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Financování bydlení je nejtíživější položka z rozpočtu všech…

Největší kuriozity u…

Rothenburg_autor Pavel Hanzal (c)

 Nejlevnější hypotékyV roce 2016 bylo největší kuriozitou…

Bankovní versus neba…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Když si člověk potřebuje půjčit na bydlení, tak jde většinou…