Největší kuriozity u hypoték 1/6

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Nejlevnější hypotéky

V roce 2016 bylo největší kuriozitou u hypoték především to, jak byly levné. Tehdy úroková sazby klesla na minimum, což znamenalo, že mnoho lidí této skutečnosti využilo a o hypotéku zažádalo. Největší kuriozity u hypoték se tak týkají jejího vývoje, co se týče vývoje úrokové sazby v porovnání s jinými.

I to jsou často důvody, proč je o hypotéky větší zájem i přes to, že ceny nemovitostí stoupají. Největší kuriozity u hypoték se tak povedou, pokud je úroková sazba nízká, protože v konečné fázi to udělá výrazný rozdíl při splácení. A to je důvod, proč si dost lidí bralo hypotéky i přes fakt, že ceny nemovitostí rozhodně neklesly.

Kdo má na hypotéku

Největší kuriozity u hypoték představují informaci, že až skoro polovina mladých lidí do 36 let nemá na hypotéku. Respektive nemají dvacet procent ceny nemovitosti, kterou by si přáli pořídit. Pro někoho se to zdá zvláštní, že lidé utrácení a nešetří, ale pravdou je, že pokud jim rodiče nepomohou finančně, a žijí sami, pak nemají jak našetřit peníze, při placení vysokého nájmu. Největší kuriozity u hypoték tak představují stanovisko, že lidé, kteří by hypotéku chtěli, ji nedostanou a pak jsou ti, kteří ji nepotřebují, ale dostanou, pořídí byt a ten jim splácí právě ti, kteří na hypotéku nedosáhli, ale splácí formou nájmu. To je dost velká, největší kuriozita u hypoték.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: hypotéka

 

Související články

Bankovní versus neba…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Když si člověk potřebuje půjčit na bydlení, tak jde většinou…

Najděte si nejvýhodn…

EURA autor foto Pavel Hanzal (c)

Postavit si nový dům chce dnes velké množství lidí. Jedinou překážkou…

Jak na hypotéku

Banka autor foto Pavel Hanzal (c)

Jen velmi složitě bychom mohli sehnat někoho, kdo je schopen…

Americká hypotéka a …

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Pojem Americká hypotéka v našich podmínkách vcelku zdomácněl,…