Jak připravit plán na splácení a rodinný rozpočet při uvažování o žádost o hypotéku 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Finanční plánování

Není potřeba být matematikem a ani ekonomem, aby si jedince, který má zájem žádat o hypotéku, rozvrhl finanční rozpočet přehledně a na papír. Je potřeba si v klidu sednou a sepsat veškeré výdaje a příjmy. Nezapomenout přitom ani na stavební spoření, životní pojištění a další finanční produkty, ze kterých může plynout jisté zvýhodnění při sjednání hypotečního úvěru.

Přehledně

Při finančním plánování na splácení hypotéky je rozumné si zjednodušeně napsat příjmy a výdaje v konečné podobě, kde se neopomene pro přehled zmínit i rozdíl jednotlivých položek. Dále pak rozpis i finančních produktů, jako jsou právě stavební spoření, penzijní připojištění, nebo životní pojištění, zůstatky na spořicím účtu a případně i další.

Zděšení může nastat

Při přehledném zpracování výdajů může nastat zděšení o vysokých útratách z rodinného rozpočtu, často i na zbytečnosti, které tolik nutné nejsou. Tento bod pak může ukázat právě na místa, kde se dá ušetřit a tak i hypoteční úvěr navýšit, v opačném případě pak snížit měsíční splátku. Často i díky tomuto kroku je možno následně ušetřit na hypotéce podstatně rozdílné částky.

Včas se připravit na hypotéku

Čím dříve se provede finanční plánování a rozpočet, tím snáze se je možno připravit na různé varianty a navíc i vybrat vhodnou hypotéku, které bude korespondovat jak s rodinným rozpočtem, tak potřebami domácnosti.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: hypotéka

 

Související články

Najděte si nejvýhodn…

EURA autor foto Pavel Hanzal (c)

Postavit si nový dům chce dnes velké množství lidí. Jedinou překážkou…

Jak na hypotéku

Banka autor foto Pavel Hanzal (c)

Jen velmi složitě bychom mohli sehnat někoho, kdo je schopen…

Úvěr ze stavebního s…

Penize Kc tisic autor foto Pavel Hanzal (c)

Pokud se rozhodnete pro koupi anebo rekonstrukci bytu či domu,…

Bankovní versus neba…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Když si člověk potřebuje půjčit na bydlení, tak jde většinou…