Jaké pojištění vybrat pro dům, byt i rekreační chatu?

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Když si chcete sjednat pojistku, určitě od ní požadujete, aby vám co nejlépe posloužila – tj. pokryla co největší množství rizik. Pokud volíte pojištění vlastního bydlení, je nejlepší uvažovat nad pojištěním majetku. Proč?

Má nejširší rozsah krytí

Pojištění majetku v sobě zahrnuje dvě další základní pojistky bydlení, a to pojištění nemovitosti a domácnosti. Díky tomu má nejširší rozsah krytí – vztahuje se na věci movité i nemovité. Proto je nejčastější volbou u lidí, kteří chtějí mít vlastní majetek pod nejvyšší možnou ochranou. Aby tomu tak skutečně bylo, je potřeba si před uzavřením smlouvy důkladně porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. Vždy musíte věnovat pozornost rozsahu a ceně. Je důležité, aby pojistka pokrývala co nejvíce rizik a současně nebyla příliš drahá.

S pojištěním od Ergo se vyhnete podpojištění

Stává se, že pojišťovny nechávají na klientech, aby si sami určili pojistné limity. V tom případě ale hrozí, že dojde k podpojištění majetku. Následek? Klient při škodné události nedostane odpovídající finanční kompenzaci. U klientů v současné době boduje pojišťovna Ergo. Její Bezpečný domov PLUS – majetkové pojištění 2. generace, které bylo označeno za TOP produkt v hodnocení na nezávislých finančních serverech, je totiž navrženo tak, aby klienta chránilo právě před rizikem podpojištění. Jeho cena se totiž určuje podle m2.

Online a s bonusem

Další velkou výhodou je, že je možné sjednat pojištění nemovitosti online. Stačí jen vyplnit online formulář. Pojistka je pak platná od druhého dne. Každý klient si může zvolit, jak často bude pojistné platit. Splátky pojistného lze nastavit měsíčně, čtvrtletně i ročně. U Ergo navíc každý získá výhodný bonus v podobě pojištění odpovědnosti za škodu vlastníka, držitele, nájemce nebo správce budovy či bytu. Proč se vyplatí tuto pojistku mít? Čtěte zde. K základu je dobré také mít pojištění nahodilého poškození a pojistku prodloužené záruky.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pojištění, pr, dům, chalupa, bydlení, byt

 

Související články

Nová, nebo starší ne…

vila-vokovice-homeland-cz.

Chcete bydlet ve vlastním? Nabídka nemovitostí je dnes poměrně…

Matrace hrají v naši…

Londyn_Big Ben_autor Pavel Hanzal (c)

 Nemalá část lidí si stále neuvědomuje, že matrace hraje…

Jak zatočit s blecha…

Sedacka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Vyprat ložní prádloDůležité je také vyprat a vyčistit postel…

Vyrobte si na chalup…

Zamky na Loire zamecke zahrady autor foto Pavel Hanzal (c)

Zahradní nábytek si pořizujeme pro příjemné posezení s rodinou…